Blog

Adana Sosyal Medya Yönetimi

Adana Sosyal Medya Yönetimi

Adana Sosyal Medya Yönetimi

 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren en büyük kavramlardan biri de sosyal medya kavramıdır. Günümüz yaşam standartları düşünüldüğünde internetin herkesin hayatında çok büyük bir yer kapladığını söylemek yanlış olmayacaktır. İnternet aracılığıyla, her yere hızla erişim sağlamak, alışveriş yapmak, okumak ve dinlemek mümkün. Tüm bunları yaparken de “paylaşmak” olmazsa olmazların arasında yer alıyor.

Eğer Adana sosyal medya yönetimi üzerine bir arayış içerisindeyseniz, doğru adrestesiniz. Türkiye’nin her yerine reklam hizmeti veren Medyatab ile sosyal medyalarınız artık güvende!

Sosyal Medya Nedir?

Geleneksel medyaya nazaran pek çok avantajı bulunan, insanlar arasındaki etkileşimi arttırarak ikincil kişilere “katılım” imkânı sağlayan bu platformlar günümüzde neredeyse herkes tarafından kullanılmaktadır. Örneğin bir geleneksel medya ürünü olarak işaret edebileceğimiz gazete, okuyucuya yorum yapma hakkı tanımazken sosyal medyalar bu imkânı veriyor. Bu sayede de herkesin söz söylemeye hakkı olduğu bir platforma dönüşüyor. Peki, nedir bu kavram?

Yeni medya olarak da açıklayabileceğimiz, kullanıcılara paylaşma, üretme imkânı veren; bilginin çift taraflı paylaşılabileceği ve kullanıcı katılımına büyük oranda önem veren platformlar bu şekilde tanımlanmaktadır. Çok yönlü olarak paylaşım imkânı bulunan bu platformların da doğru şekilde yönetilmesi, daha çok kitleye hitap edebilme olanağı tanır.

Adana sosyal medya yönetimi konusunda arayış içerisindeyseniz, Medyatab sizlere bu hizmeti veriyor. Peki, bu doğru yönetim nasıl olmalıdır?

Sosyal Medya Nasıl Yönetilmelidir?

Sosyal medyaların yönetilmesi hususunda öncelik güven ortamının sağlanması olmalıdır. Takipçileriniz ve sizin aranızda organik bir köprü oluşturulmalı, olası krizler önlenilmeli ve planlamalar doğru yapılmalıdır. Peki, Adana sosyal medya yönetimi nasıl olmalı? Biz neler yapıyoruz?

Sosyal Medya Yönetiminiz Bize Emanet

Medyatab tüm Türkiye’ye reklam hizmeti vermektedir. Ancak Adana sosyal medya yönetimi konusunda bilgi almak istiyorsanız doğru adreste olduğunuzu söylemekte yarar var. Şirketimiz, markanız ya da şahsınız adına ihtiyaca yönelik araştırmaları tamamladıktan sonra, etkin stratejiler kullanarak sizlerin ve markanızın bilinirliliğini arttırıyor. Bunu yaparken de tamamen organik yöntemleri tercih ediyor. Organik takipçiler sizleri daha iyi tanırken, sizler de içiniz rahat bir biçimde adınızın duyurulmasına tanıklık ediyorsunuz. Markanız ve takipçileriniz arasında kurduğumuz bu köprüyü detaylı olarak öğrenmek için bizlere ulaşabilir Adana sosyal medya yönetimi hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla oku...

Adana Web Tasarım

Adana Web Tasarım

Adana Web Tasarım

Bilişim çağı olarak adlandırdığımız günümüzde hemen hemen her şirket web sitesi konusuna büyük bir önem veriyor. Şahıs ve şirketler, kendilerini, işlerini ya da markalarını en doğru şekilde tanıtma imkânı veren bu web sitelerine büyük oranda titizlikle yaklaşıyor. Bunun en büyük nedeni ise tasarımın her zaman daha ilgi çekici olması ve işini iyi bilen kişilerin elinden çıkan sitelerin daha çok ziyaretçiye ulaşması.

Adana web tasarım söz konusu olduğunda ise, Medyatab sizlerin yanında yer alıyor. Siz yalnızca hayal edin, Medyatab hayalinizi gerçekleştirmek için çalışıyor. Peki, web tasarımı nedir? Ne gibi avantajlar sizleri bekliyor?

Web Tasarım ve İyi Bir Web Tasarımının Avantajları

Kişi ya da kurumları tanıtma amacıyla internet tarayıcılarının görüntüleyebileceği şekilde hazırlanan sistemlere web sitesi denilmektedir. Web sitelerinin oluşum aşamalarının tümüne ise web tasarım denilmektedir. Web tasarımında dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde iyi bir tasarım akabinde de iyi bir platform çıkacaktır. Adana web tasarım arayışındaysanız, doğru yerdesiniz!

Bu konuda ilk dikkat edilmesi gereken husus, web sitesinin hangi amaçla kullanılacağı yönünde olmalıdır. Ardından web sitesinin hedef kitlesi doğru analiz edilmelidir. Hedef kitlesine uygun olarak hazırlanan bu ortam doğrudan kullanıcı rahatlığı düşünülerek oluşturulmalı, kullanıcının site içerisinde zorlanmaması ön görülmelidir.

Doğru hazırlanmış web sitelerinin avantajları çok fazladır. Örneğin kimliğin tanıtılmasında büyük oranda etkindir. İyi şekilde tasarlanmış bir platform tanınırlık ve bilinirliği artırır. Bununla birlikte kaliteli bir işçilik ile hazırlanan, alanında uzman kişilerin elinden çıkan web siteleri marka değerini yükseltir.

Adana’da Web Tasarıma Yeni Bir Soluk Getiriyoruz.

Adana web tasarım konusuna yeni bir soluk getiren Medyatab, alanında uzman kişiler tarafından sizlere bu hizmeti sağlamaktadır. Akış, renk, grafik unsurları, içerik, pluginler, server olarak açıklanabilecek tüm aşamaları eksiksiz şekilde hazırlayan ve sizlere iyi bir web sayfası vaat eden Medyatab ile Adana web tasarım yeni bir boyut kazanacak. Siz de bu konuda detaylı bilgi almak ve ayrıntılar hakkında konuşmak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha fazla oku...

Kırşehir E-Ticaret

Kırşehir E-Ticaret

 

Kırşehir E-Ticaret

Dünya değiştikçe, alışık olduğumuz sınırların ötesine geçiyor ve her şeye çok kolay ulaşabilme imkânıyla tanışıyoruz. Bu imkânlardan birisi de elektronik ortamda ticaret yapmak. Elektronik ortamda ticaret yapma fikri, geleneksel ticarete göre oldukça avantaja sahip.

Kırşehir e-ticaret düşünüldüğünde oldukça geniş bir pazara sahip.  Bu konuda detaylı bilgi almak ya da uzmanlardan Kırşehir e-ticaret üzerine danışmanlık almak için Medyatab hemen yakınınızda!

E- Ticaret Nedir?

E-ticaret, elektronik ağ üzerinden ürün ya da hizmet alım satım işleminin yapılmasına verilen isimdir. Tam adı elektronik ticaret olan bu kavram, gelişen ve değişen dünyanın ihtiyacından doğmuş, yüzyılın en sık tükettiği internetin geniş olanaklarından beslenmiştir.

Elektronik ortamda yürütülen ticari işlemler geleneksel ticaretin sanal halidir. Burada gözetilen amaç ürün ve hizmetlerin tüketiciye hızlı şekilde ulaştırılması, kullanıcıdan hizmet hakkında hızlı dönüş alınması, ürün pazarlamalarının geniş ölçekli tutulması, müşterinin dilediği zaman ve saatte hiçbir sınırlama olmadan tüketim imkanının olmasıdır.

E- Ticaretin Avantajları

Gelişen ve değişen dünyanın bir yansıması olarak göreceğimiz e-ticaretin, gıdadan giyime, elektronikten kırtasiyeye, kısacası aklımıza gelebilecek her sektörde fark yaratan bir sistem olduğu aşikârdır. Müşteri ve satıcı açısından çeşitli faydaları bulunan bu ticaret sistemi günümüzde birçok şirket tarafından kullanılmaktadır. Müşteri ve satıcılar için e ticaretin avantajları aşağıda belirtilmiştir.

 • Hızlı ve güvenli alışveriş,
 • En uzak lokasyondaki alıcı ve satıcıya ulaşma imkanı,
 • İndirim ve kampanyalardan hızlı haber alımı,
 • Ürünler arasında rahat dolaşım,
 • Ürün çeşitliliğini görme,
 • Kullanıcı yorumlarına erişim,
 • Yeni müşteri ve yeni satıcılara kolay ulaşım,
 • Her saatte ürün satımı ve alımı,
 • Düşük kurulum maliyeti,
 • Firma bilinirliliğinde artış,
 • Ürün tanıtımında detaylı içerik,
 • Kıyaslama imkânı.

Kırşehir E-Ticaret’te Fark Yaratacak

Türkiye genelinde sizlere hizmet sunan ve alanında uzman kişilerce yürütülen Medyatab Kırşehir e-ticaret danışmanlığında da yanınızdadır. Sizlere dinamik ve yenilikçi fikirler sunabilmek, kaliteli ve işinizi doğrudan yansıtacak hizmet önerileri getirmek, bu konuda nereden başlayacağınız konusunda size yardımcı olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İddia ediyoruz Kırşehir e-ticaret konusunda fark yaratacak.

Daha fazla oku...

Kırşehir Web Tasarım

 

Kırşehir Web Tasarım

Kırşehir Web Tasarım

KIRŞEHİR WEB TASARIM

Kırşehir web tasarım son yıllarda üzerine düşülmesi gereken bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Kırşehir’de web tasarım ihtiyacının yeteri kadar karşılanmıyor oluşu nedeniyle yaratıcı fikir arayan kişilerin bu konuda arayışa girdiği de görülüyor.

Web tasarımı denildiğinde akla ilk gelen şirketlerden biri olan Medyatab, marka ve kişilerin tanıtılması hususunda kaliteli hizmet sunarak öne çıkmakta ve Kırşehir Web Tasarım arayışına dur demekte: Web tasarımına yeni bir soluk.

Web Tasarım Nedir?

İçinde yaşadığımız ve “bilişim çağı” olarak adlandırdığımız bu yüzyılda başka kitlelere ulaşmak için seçtiğimiz araçların başında internet gelmektedir. Kişi ya da kurumlar, kimliklerini geniş bir kitleye yaymak için internetin sunduğu imkânlardan yararlanmakta bunu yaparken de sanal sistemlere ihtiyaç duymaktadırlar.

Kişi ya da kurumları tanıtma amacı güden ve internet tarayıcılarının görüntüleyebileceği şekilde hazırlanan sistemlere web sitesi, bu sitenin oluşum aşamalarına ise web tasarım denilmektedir. Söz konusu oluşum aşamalarının her biri belirli kıstaslar gözetilerek yapılmakta nihayetinde de kullanıcıların rahatı düşünülerek tasarlanmaktadır.

İyi Bir Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Web tasarımında ilk olarak dikkat edilmesi gereken husus, web sitesinin hangi amaçla kullanılacağıdır. Amacına uygun olarak hazırlanması gereken web sitesinin hedef kitlesi analiz edilmeli, doğrudan kullanıcı rahatlığı düşünülmelidir. Kullanıcı siteye girdiği vakit zorlanmamalı, doğru yönlendirmelerle karşılaşmalıdır.

Web tasarımında önemli olan bir diğer nokta da ihtiyaç doğrultusunda gereken komponentlerin bir araya getirilmesidir. Akış, renk, grafik unsurları, içerik, pluginler, server olarak açıklanabilecek bu aşamalar, doğru karar verilerek oluşturulmalıdır.

 

İyi Bir Web Tasarımının Avantajları

 • Doğru hazırlanmış web siteleri kimliğin tanıtılmasında önemlidir.
 • Tanınırlık ve bilinirliğin arttırılmasında web tasarımının rolü oldukça büyüktür.
 • Kaliteli bir işçilik ile hazırlanan web siteleri marka değerini yükseltir.
 • Farklılık ve farkındalık yaratmak için web sitesinin doğru tasarlanması önemlidir.

Kırşehir’de Web Tasarıma Yeni Bir Bakış İmkânı

Türkiye genelinde reklam hizmeti veren Medyatab, Kırşehir Web tasarım ihtiyacına da cevap veriyor. Kaliteli, özgün, fark yaratan tasarımlarla Kırşehir’deki kişi ve kurumların bir adım öne çıkmasına olanak tanıyor. Kırşehir Web Tasarım hizmetiyle web siteleriniz kalite ile tanışıyor.

Daha fazla oku...

Medyatab Genel Koordinatör’ü Akın Bodur, Sema Baysal’a konuk olacak

Medyatab Genel Koordinatör’ü  Akın Bodur, tecrübelerini ve daha fazlasını “Sema Baysal ile İşkolik” programında Business Channel Türk izleyicisi ile paylaşıyor. 15 Kasım saat 13:30’da çekimini yapacağımız program aynı hafta ekranlarımızda olacaktır.

Medyatab Akın bodur

Medyatab Akın bodur

Daha fazla oku...

Seo Nedir, Nasıl Yapılır?

Web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan çalışmaların tamamına SEO denir. Bir markanın tüketiciler tarafından bilinmesi, tanınması ve tercih edilebilir hale gelmesi için en önemli adım budur. Çünkü son dönemin en etkili reklam mecrası internettir. Bu çalışmaların gerçekleşmesi ve adım adım uygulanması aynı zamanda “SEO nedir?” sorusunun da cevabıdır.

SEO nasıl yapılır? Diye sorulduğunda da karşımıza belli uygulamalar çıkar ve bu uygulamaların her biri içinde özel uzmanlar görev yapar. Örneğin SEO çalışmasına uygun makale yazmak editörlerin işidir. Özgün içerik oluşturmak, imla kurallarına dikkat etmek, güncellemeler yapmak diğer aşamalar arasında sayılmaktadır. Link alıp vermek, doğru anahtar kelimeleri belirlemek, belli kriterleri incelemek ise SEO uzmanlarının görev alanları arasındadır. Fakat SEO bütünüyle MEDYATAB firmasının görevidir.

NEDEN SEO YAPTIRMALIYIM?

Herhangi bir ürünün yâda hizmetin tanıtımı için en önemli tanıtım mecralarından birisi haline gelen internet ortamında potansiyel müşteriler aradıkları ürünü yâda hizmeti ilk olarak arama motorlarında arama işlemi gerçekleştirerek bulmayı tercih ediyorlar. Yapılan araştırmalar sonucunda kullanıcıların ilk sayfalarda çıkan sonuçları atlayıp çok arka sayfalardaki sonuçlara göre ürünlerini tercih etme oranları çok düşük seviyelerdedir. Bu nedenle ürününüzü veya hizmetinizi tanıttığınız web sitenizin arama motoru sonuçlarında Google birinci sayfa ve üst sıralarda yer alması hayati önem arz etmektedir.

GOOGLE SEO’NUN AVANTAJLARI NELERDİR?

Dünya genelindeki konumlanması ve bilinirliği, kullanıcıların tercihleri açısından bakıldığında arama motorları arasında Google Arama Motorunun tartışılmaz bir üstünlüğü bulunmaktadır.  Bu nedenle öncelikle Google Optimizasyonu – Google SEO hizmetleri öne çıkmaktadır. En fazla arama yapılan arama motoru olduğu ve rekabet üst boyutlarda olduğu için Google Arama Motoru anlaşılır olmamak amacıyla algoritmasını güncellemekte ve karmaşıklaştırmaktadır.

 • En çok kullanılan arama motorunda üst sıralara çıkabilir,
 • Potansiyel müşterilerinize hemen ulaşabilir,
 • Marka bilinirliliğinizi artırabilir,
 • Marka kimliğinizin önemli bir adımını tamamlayabilir,
 • Ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını kolayca yapabilir,
 • Kampanya ve indirimlerinizi üyelerinize hemen ulaştırabilir,
 • Maddi harcamalarınız minimum seviyeye, kazancınız maksimum seviyeye yükselebilir.

Bu ve benzer durumlar SEO avantajları arasında yer almaktadır.

SEO AJANSLARI VE ÇALIŞMA ALANLARI

Tüm markaların gelişimi için çalışmalar hazırlayan SEO ajansları, yüksek verim elde etmenize yardımcı oluyor ve internet ortamında sizi başarılı bir seviyeye ulaştırıyor. Çalışma alanları arasında ise sitenizin analizini gerçekleştirmek, SEO kriterlerini uygulamak, uyumlu içerikler oluşturmak gibi maddeler yer almaktadır. İsminizin başarılı bir şekilde duyulmasını istiyorsanız iyi bir ajansla çalışmaya önem vermelisiniz. Bunu belirleyebilmek içinde doğru sorular sormanız gereklidir.

SEO Ajansınıza Şu Soruları Sorun!

 • Ne kadar zamandır bu işle ilgileniyorsunuz?
 • Uluslararası site hazırlama konusunda deneyiminiz var mı?
 • Çalışmalarınızdan örnek gösterebilir misiniz?
 • Daha önce hizmet verdiğimiz sektörle ilgili çalışmalar yaptınız mı?
 • SEO tekniklerinizden bahsedebilir misiniz?
 • Başarı ölçütünüz hakkında bilgi verir misiniz?
Daha fazla oku...
Yardıma mı ihtiyacınız var?